CDQ2A63-20DCZ-A73
Product ID:384630
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63-20DCZ-A73
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and control.
  • 263mm bore size provides strong and consistent force output.
  • 3Standard 20mm stroke ensures precise linear motion.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper option for reduced impact and noise during operation.
Product Details
CDQ2A63-20DCZ-A73
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm