CDQ2A63-35DMZ-W
Product ID:392575
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63-35DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 263mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 335mm standard stroke ensures precise and reliable linear motion.
  • 4Double knuckle joint (W) provides flexible mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for versatile sensor installation.
Product Details
CDQ2A63-35DMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm