CDQ2A63TF-10DFCZ
Product ID:384028
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A63TF-10DFCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 263mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 3Standard 10mm stroke suitable for compact applications.
  • 4G port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 5Rubber bumper and boss in head side for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQ2A63TF-10DFCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Boss In Head Side And Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm