CDQ2A63TF-45DMZ
Product ID:392962
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63TF-45DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 263mm bore size provides strong and consistent force output.
  • 3Standard 45mm stroke suitable for a wide range of applications.
  • 4G port thread ensures secure and leak-free connections.
  • 5Rod end male thread (M) for easy and flexible mounting options.
Product Details
CDQ2A63TF-45DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm