CDQ2A63TF-75DZ-M9PSAPC
Product ID:392707
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63TF-75DZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 263mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for versatile mounting options.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies for flexible integration.
Product Details
CDQ2A63TF-75DZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm