CDQ2A63TN-200DCMZ-M9PWSAPC
Product ID:393110
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63TN-200DCMZ-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise position detection.
  • 2Double-acting action ensures reliable operation in both directions.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-free connections.
  • 5Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder life.
Product Details
CDQ2A63TN-200DCMZ-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm