CDQ2A63V-25DZ-M9BAVSBPC
Product ID:383991
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A63V-25DZ-M9BAVSBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and compatibility with magnetic sensors.
  • 2FKM fluoro rubber seal ensures durability and resistance to water and harsh environments.
  • 4Standard 25mm stroke and 63mm bore size for versatile industrial applications.
  • 5Both ends tapped mounting style provides flexibility in installation and integration.
Product Details
CDQ2A63V-25DZ-M9BAVSBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ20,Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Water Resistant Cylinders
FKM Seal (Fluoro Rubber)
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm