CDQ2A80-125DCMZ-P3DWALS
Product ID:384557
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-125DCMZ-P3DWALS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and compatibility with magnetic sensors.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 380mm bore size and 125mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Magnetic field-resistant auto switch with a 2-color indicator for reliable feedback.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2A80-125DCMZ-P3DWALS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm