CDQ2A80-175DCMZ-M9BAL
Product ID:392863
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-175DCMZ-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and compatibility with auto switches.
  • 2Double-acting action ensures efficient operation in both directions.
  • 3Water-resistant auto switch (M9BAL) with a 2-color indicator for reliable feedback.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2A80-175DCMZ-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm