CDQ2A80-25DCMZ-A93Z
Product ID:392682
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-25DCMZ-A93Z
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 25mm stroke ensures reliable and consistent performance.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQ2A80-25DCMZ-A93Z
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm