CDQ2A80-30DCZ-A93
Product ID:392622
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-30DCZ-A93
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing and automation control.
  • 280mm bore size and 30mm standard stroke for powerful and precise movement.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) for reduced impact and noise during operation.
  • 5Versatile mounting with both ends tapped style and auto switch grooves on multiple sides.
Product Details
CDQ2A80-30DCZ-A93
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm