CDQ2A80-45DMZ-W-A93ZS
Product ID:384263
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-45DMZ-W-A93ZS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 280mm bore size and 45mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting and alignment.
  • 4Reed auto switch with indicator light (A93Z) for easy monitoring and control.
  • 5Durable construction with both ends tapped style (mounting style A) for secure installation.
Product Details
CDQ2A80-45DMZ-W-A93ZS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm