CDQ2A80-65DMZ-M9PL
Product ID:392855
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-65DMZ-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 280mm bore size and 65mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M threaded ports for reliable pneumatic connections.
Product Details
CDQ2A80-65DMZ-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm