CDQ2A80TF-30DCMZ
Product ID:300914
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80TF-30DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 280mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 3Standard 30mm stroke suitable for various applications.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 5Compatible with auto switches on multiple sides for flexible mounting.
Product Details
CDQ2A80TF-30DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm