CDQ2A80TN-75DCMZ
Product ID:392529
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80TN-75DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 380mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4Rubber bumpers reduce impact noise and extend cylinder lifespan.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2A80TN-75DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm