CDQ2A80TN-75DZ-M9PZ
Product ID:393228
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80TN-75DZ-M9PZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced automation control.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable and easy monitoring.
  • 4Standard 75mm stroke and 80mm bore size for versatile industrial applications.
  • 5Durable construction with both ends tapped style for flexible mounting options.
Product Details
CDQ2A80TN-75DZ-M9PZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm