CDQ2AS32-75DCMZ-XC88
Product ID:384379
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2AS32-75DCMZ-XC88
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 232mm bore size with a standard 75mm stroke for versatile applications.
  • 3Anti-lateral load type ensures stability and durability under side loads.
  • 4SUS304 stainless steel rod material for corrosion resistance and longevity.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation at stroke ends.
Product Details
CDQ2AS32-75DCMZ-XC88
ParameterValueParameterValue
Rod Material
SUS304
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm