CDQ2B100-15DMZ-L
Product ID:384221
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B100-15DMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2100mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 15mm stroke ensures precise and reliable operation.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B100-15DMZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm