CDQ2B100-25DMZ-M9BWVM
Product ID:393192
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-25DMZ-M9BWVM
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2100mm bore size and 25mm standard stroke for powerful and controlled movement.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and diagnostics.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting and integration into various systems.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for secure and leak-free connections.
Product Details
CDQ2B100-25DMZ-M9BWVM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm