CDQ2B100-25DZ-XC35
Product ID:384645
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-25DZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2100mm bore size and 25mm standard stroke for powerful and accurate movement.
  • 3Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 4Coil scraper (XC35) enhances durability by preventing contamination.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B100-25DZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm