CDQ2B100-35DCZ-M9NW
Product ID:392517
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-35DCZ-M9NW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2100mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) ensures smooth operation and reduced noise.
  • 4Solid-state auto switch (M9NW) with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Versatile mounting with through-hole design and auto switch grooves on multiple sides.
Product Details
CDQ2B100-35DCZ-M9NW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm