CDQ2B100-35DZ-E-M9PSAPC
Product ID:384283
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-35DZ-E-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and control.
  • 2100mm bore size and 35mm standard stroke for powerful and precise movement.
  • 4Type B mounting bracket with joint for flexible and secure mounting options.
  • 5Auto switch features indicator light and 3-wire (PNP) configuration for enhanced functionality.
Product Details
CDQ2B100-35DZ-E-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm