CDQ2B100-50+75DMZ-XC10
Product ID:384623
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-50+75DMZ-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design (50mm & 75mm) for versatile applications.
  • 2100mm bore size ensures high power and efficiency.
  • 3Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for convenient sensor installation.
Product Details
CDQ2B100-50+75DMZ-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 75 mm
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm