CDQ2B100-50DMZ-P3DWASC
Product ID:384477
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-50DMZ-P3DWASC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and enhanced functionality.
  • 2100mm bore size and 50mm standard stroke for powerful and precise operation.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting and integration.
Product Details
CDQ2B100-50DMZ-P3DWASC
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm