CDQ2B100TF-35DZ
Product ID:393100
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100TF-35DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2100mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 35mm stroke ensures precise and consistent movement.
  • 4G-port thread type for secure and leak-free air connections.
  • 5Versatile mounting options with through-hole design for easy installation.
Product Details
CDQ2B100TF-35DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 100 mm