CDQ2B12-25DMZ-A73L
Product ID:300907
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B12-25DMZ-A73L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size with 25mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Dual-sided auto switch mounting groove (Z) for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B12-25DMZ-A73L
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm