CDQ2B12-25DMZ-F7BAL
Product ID:300942
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B12-25DMZ-F7BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation applications.
  • 212mm bore size and 25mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Water-resistant auto switch (F7BAL) with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Durable through-hole mounting (B) design for stable and long-lasting performance.
Product Details
CDQ2B12-25DMZ-F7BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm