CDQ2B125-100DCZ-X271
Product ID:392722
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-100DCZ-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2125mm bore size delivers high force output for heavy-duty applications.
  • 3Fluoro rubber seals ensure durability and resistance to harsh environments.
  • 44-side auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
  • 5Standard 100mm stroke provides reliable linear motion performance.
Product Details
CDQ2B125-100DCZ-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm