CDQ2B125-200DCMZ-X271
Product ID:384591
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-200DCMZ-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2125mm bore size provides high force output for heavy-duty applications.
  • 3Fluoro rubber seals ensure excellent resistance to heat and chemicals.
  • 4Standard 200mm stroke offers flexibility for various industrial uses.
  • 5Rod end male thread (M) design for easy and secure installation.
Product Details
CDQ2B125-200DCMZ-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm