CDQ2B125-250DCMZ-M9BL
Product ID:392387
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-250DCMZ-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2125mm bore size ensures high force output for demanding tasks.
  • 3250mm standard stroke provides flexibility for various industrial uses.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation and easy monitoring.
  • 5Rod end male thread and 4-side mounting groove for versatile installation options.
Product Details
CDQ2B125-250DCMZ-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm