CDQ2B12-5+25DCMZ-XC10
Product ID:384499
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B12-5+25DCMZ-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design (5mm + 25mm) for versatile positioning in automation systems.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with auto switches for position detection.
  • 312mm bore size ensures optimal force output for compact applications.
  • 4Rubber bumper and male rod end thread enhance durability and mounting flexibility.
  • 5Through-hole mounting style simplifies installation in standard setups.
Product Details
CDQ2B12-5+25DCMZ-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 25 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 12 mm