CDQ2B125-50DCMZ-M9BVL
Product ID:384484
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-50DCMZ-M9BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 2125mm bore size delivers high force output for heavy-duty applications.
  • 350mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Solid-state auto switch (M9BVL) with indicator light for easy monitoring.
  • 5Durable construction with rod end male thread for secure mounting.
Product Details
CDQ2B125-50DCMZ-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm