CDQ2B125TN-10DCZ
Product ID:392391
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125TN-10DCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2125mm bore size delivers high force output for heavy-duty applications.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Standard 10mm stroke for compact and efficient linear motion.
  • 54-side auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B125TN-10DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 125 mm