CDQ2B125TN-125DCMZ-M9PWSAPC
Product ID:392911
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125TN-125DCMZ-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and enhanced functionality.
  • 2125mm bore size and 125mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free connections.
  • 4Pre-wired solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2B125TN-125DCMZ-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 125 mm