CDQ2B125TN-300DCMZ
Product ID:300886
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125TN-300DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2125mm bore size delivers high force output for heavy-duty applications.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 4300mm standard stroke provides extended range for versatile use.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B125TN-300DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 125 mm