CDQ2B125TN-62DCZ-XB10
Product ID:301088
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125TN-62DCZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2125mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 462mm stroke offers precise control for intermediate stroke requirements.
  • 54-sided auto switch mounting groove allows flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B125TN-62DCZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 125 mm