CDQ2B16-25DFZ
Product ID:384236
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B16-25DFZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 216mm bore size for optimal force output.
  • 3Standard 25mm stroke for versatile applications.
  • 4Through-hole mounting for easy installation.
  • 5Boss in head side for enhanced stability.
Product Details
CDQ2B16-25DFZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Boss In Head Side
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm