CDQ2B180-200DCMZ-M9BWSBPC
Product ID:384341
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B180-200DCMZ-M9BWSBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2180 mm bore size and 200 mm stroke for robust performance in industrial settings.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
  • 5Pre-wired connector (0.5m lead wire) and DC24V compatibility for quick setup and operation.
Product Details
CDQ2B180-200DCMZ-M9BWSBPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 180 mm