CDQ2B180-200DCZ-M9BWSAPC
Product ID:384333
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B180-200DCZ-M9BWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning accuracy.
  • 2180mm bore size and 200mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 34-sided auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
  • 4Pre-wired 2-color solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy setup.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with a durable 0.5m lead wire for versatile applications.
Product Details
CDQ2B180-200DCZ-M9BWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 180 mm