CDQ2B180TN-200DCZ-M9BWSAPC
Product ID:384337
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B180TN-200DCZ-M9BWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensor compatibility.
  • 2180mm bore size for high force output in industrial applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4200mm standard stroke provides versatile motion control.
  • 52-color solid-state auto switch with pre-wired connector for easy installation and monitoring.
Product Details
CDQ2B180TN-200DCZ-M9BWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 180 mm