CDQ2B200-175DCMZ-M9PL
Product ID:393050
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B200-175DCMZ-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2200mm bore size provides high force output for heavy-duty operations.
  • 3Solid-state auto switch (M9PL) with PNP output ensures reliable signal transmission.
  • 44-side mounting groove allows flexible installation of auto switches.
  • 5Rod end male thread (M) design for easy integration with mechanical systems.
Product Details
CDQ2B200-175DCMZ-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 200 mm