CDQ2B200TF-50DCMZ
Product ID:392644
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B200TF-50DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2200mm bore size delivers high force output for heavy-duty applications.
  • 3Standard 50mm stroke ensures reliable and consistent performance.
  • 4Rod end male thread (M option) for easy and secure mounting.
  • 54-sided auto switch mounting groove (Z option) for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B200TF-50DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 200 mm