CDQ2B200TN-40DCMZ
Product ID:392534
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B200TN-40DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2200mm bore size delivers high force output for heavy-duty applications.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Standard 40mm stroke provides reliable linear motion for automation tasks.
  • 5Rod end male thread (M option) allows for versatile mounting and integration.
Product Details
CDQ2B200TN-40DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 200 mm