CDQ2B20-25DMZ-F79WL
Product ID:393042
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B20-25DMZ-F79WL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable pneumatic design with Rc/M thread ports for reliable performance.
Product Details
CDQ2B20-25DMZ-F79WL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm