CDQ2B20-30DZ-L
Product ID:392532
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B20-30DZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 220mm bore size for optimal force output.
  • 3Standard 30mm stroke for versatile applications.
  • 4Through-hole mounting for easy installation.
  • 5Auto switch mounting groove for flexible sensor attachment.
Product Details
CDQ2B20-30DZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm