CDQ2B20-45DZ-M9BWL
Product ID:393161
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B20-45DZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Standard 45mm stroke for versatile automation applications.
  • 32-color solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy installation.
  • 4Through-hole mounting design for secure and flexible installation.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for broad electrical compatibility.
Product Details
CDQ2B20-45DZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm