CDQ2B25-10DCZ-M9BWVLS
Product ID:392777
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-10DCZ-M9BWVLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with a 3m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQ2B25-10DCZ-M9BWVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm