CDQ2B25-10DCZ-M9PVMDPC
Product ID:393090
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-10DCZ-M9PVMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy installation and connectivity.
  • 325mm bore size and 10mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 4With rubber bumper for shock absorption and extended cylinder life.
  • 5Pre-wired connector and indicator light for quick setup and diagnostics.
Product Details
CDQ2B25-10DCZ-M9PVMDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm