CDQ2B25-10DZ-M9PWVS
Product ID:392852
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-10DZ-M9PWVS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 10mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 4Versatile mounting options with through-hole design for flexible installation.
  • 53-wire (PNP) perpendicular auto switch with 0.5m lead wire for convenient connectivity.
Product Details
CDQ2B25-10DZ-M9PWVS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm