CDQ2B25-10DZ-M9PWVSAPCS
Product ID:301067
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-10DZ-M9PWVSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225 mm bore size and 10 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V power supplies for flexible integration.
Product Details
CDQ2B25-10DZ-M9PWVSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm